Middelfart Sejlklub
Klubmester


Klubmester 2015
Sejladser
Hold/sejlads 1. Sejlads 2. Sejlads 3. Sejlads 4. Sejlads 5. Sejlads 6. Sejlads 7. Sejlads 8. Sejlads Point i alt
Team BMS 4 - - 2 3 DNF(7) 1 1 18
Team Our Dream 6 DNF(7) - - 4 2 3 6 28
Team Aarslef 5 5 6 - - 5 6 2 29
Team Rasmussen/Thomsen 3 4 3 3 - - 2 5 20
Team Respect 1 1 5 1 2 - - 4 14
Team Gert 2 2 1 5 5 4 - - 19
Team Hvidunderet - 3 4 6 6 1 4 - 24
Team Banzai - - 2 4 1 3 5 3 18
Resultat
Placering Point Hold Præmie
1. Plads 14 Team Respect Vandrepokal + Gavekort til VrakotasYachting.com + Whiskey
2. plads 18 Team BMS Gavekort til VrakotasYachting.com
3. plads 18 Team Banzai Gavekort Vamdrup Specialtransport
4. plads 19 Team Gert
5. plads 20 Team Rasmussen/Thomsen
6. plads 24 Team Hvidunderet
7. plads 28 Team Our Dream
8. plads 29 Team Aarslev
Klubmester 2014
Sejladser
Hold/sejlads 1. Sejlads 2. Sejlads 3. Sejlads 4. Sejlads 5. Sejlads 6. Sejlads 7. Sejlads 8. Sejlads Point i alt
Team Gert 2 - - 3 6 1 2 - 14
Team Martin 1 2 - - 1 2 3 - 9
Team Reborn 3 5 6 - - 5 5 - 24
Team HenRex 4 6 2 5 - - 1 - 18
Team Banzai 5 1 5 6 2 - - - 19
Team Hvidunderet 6 3 3 4 5 - - - 21
Team Koldingmarine.dk - 4 1 1 3 4 - - 13
Team BMS - - 4 2 4 3 4 - 17
Resultat
Placering Point Hold Præmie
1. Plads 9 Team Martin Vandrepokal + Gavekort til VrakotasYachting.com
2. plads 13 Team Koldingmarine.dk Gavekort til VrakotasYachting.com
3. plads 14 Team Gert Gavekort Vamdrup Specialtransport
4. plads 17 Team BMS
5. plads 18 Team HenRex
6. plads 19 Team Banzai
7. plads 21 Team Hvidunderet
8. plads 24 Team Reborn
Klubmester 2013
Sejladser
Hold/sejlads 1. Sejlads 2. Sejlads 3. Sejlads 4. Sejlads 5. Sejlads 6. Sejlads 7. Sejlads 8. Sejlads Point i alt
Team KA-DO 2 - - 3 1 2 1 2 11
Team Hvidunderet 6 5 - - 4 4 3 4 26
Team Dasper 5 6 6 - - 5 5 6 33
Team Martin 4 4 1 1 - - 2 1 13
Team Reborn 3 2 4 4 5 - - 3 21
Team Gert 1 1 2 2 6 1 - - 13
Team BMS - 3 3 5 2 3 4 - 20
Team Navicula - - 5 6 3 6 6 5 31
Resultat
Placering Point Hold Præmie
1. Plads 11 Team KA-DO Vandrepokal + Gavekort til BigBlueCharter.com
2. plads 13 Team Gert Sejler udstyr fra Middelfart Marinecenter
3. plads 13 Team Martin Gavekort Vamdrup Specialtransport
4. plads 20 Team BMS
5. plads 21 Team Reborn
6. plads 26 Team Hvidunderet
7. plads 31 Team Navicula
8. plads 33 Team Dasper
Klubmester 2012
Sejladser
Hold/sejlads 1. Sejlads 2. Sejlads 3. Sejlads 4. Sejlads 5. Sejlads 6. Sejlads 7. Sejlads 8. Sejlads Point i alt
Team Hvidunderet 2 - - 2 3 3 1 2 13
Team BMS 1 6 - - 2 4 2 4 19
Team Banzai 4 2 5 - - 6 5 5 27
Team KA-DO 5 1 4 3 - - 3 1 17
Team Miss Bisgaard 3 5 2 6 1 - - 6 23
Team Expressen 6 4 3 1 DNS 1 - - 22
Team Matamua - 3 6 4 DNS 5 6 - 31
Team Voodoo child - - 1 5 4 2 4 3 19
Resultat
Placering Point Hold Præmie
1. Plads 13 Team Hvidunderet Vandrepokal + Gavekort til BigBlueCharter.com
2. plads 17 Team KA-DO Sejlerudstyr fra Palby Marine
3. plads 19 Team BMS Sejlerudstyr fra Middelfart Marinecenter
4. plads 19 Team Voodoo Child Gavekort Vamdrup Specialtransport
5. plads 22 Team Expressen
6. plads 23 Team Miss Bisgaard
7. plads 27 Team Banzai
8. plads 31 Team Matamua